Przejdź do głównej zawartości

weekend

Drodzy Przyjaciele, Współpracownicy i Pomocnicy Radia Maryja!
Już bardzo blisko do świętowania srebrnego jubileuszu powstania Radia Maryja i powstałych przy nim innych dzieł ewangelizacyjnych na chwałę Bożą i dobra Polski oraz Polaków w Ojczyźnie i świecie. Ileż stało się dobra i dalej dzieje się dzięki łasce Bożej i dzięki Współpracownikom – dzięki Wam!
Za Was chcemy dziękować, za każdego, za żywych i zmarłych. Wielkie świętowanie. A ileż jeszcze dobra do zrobienia w nas i przez nas!
Radio powstało 8 grudnia 1991 roku w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – dwie małe stacje w Toruniu i Bydgoszczy po 100 wat. Zobaczcie, jak to się rozrosło. To owoc Bożego błogosławieństwa i współpraca z Wami. Także współpraca z tymi, którzy odeszli już od nas i myślę, że Pan Bóg im za to wynagrodził, że Matka Najświętsza jest z nimi, a oni z Nią.
3 grudnia, w pierwszą sobotę miesiąca, będzie świętowanie w tzw. toruńskiej arenie, a 8 grudnia w bazylice św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy o godz. 18.00.
W Toruniu dla porządku będą wydawane karty wstępu, oczywiście bezpłatnie. Odpowiedzialnym jest o. dr Marian Sojka CSsR. Do hali areny przy ul. Bema będziemy mogli wchodzić już od godz. 9.30. Przedtem w specjalnych namiotach odbierzemy karty wstępu. Namioty będą ustawione przed areną przy ulicy Bema.
Od 11.00, może 11.30 – koncerty, 12.30 różaniec, przed 13.00 chcielibyśmy rozpocząć galowy koncert-widowisko „Piękna nasza Polska cała” w wykonaniu wspaniałego Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, zaś 15.30 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem naszych pasterzy księży biskupów na czele z ks. abp. Markiem Jędraszewskim, metropolitą łódzkim, wiceprzewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, który także wygłosi homilię.
Wkrótce będziemy przyznawali numery poszczególnym autokarom i podamy numery telefonów dla uczestników procesji z darami.
Na miejscu świętowania będzie można także zjeść coś bardzo taniego, ciepłego, wypić, np. herbatę i kawę. Będą miejsca siedzące, kulturalne sanitariaty. Będzie można kupić pamiątki, dobre książki, płyty CD, DVD, pierniki toruńskie. Zbliża się „Mikołaj” i Boże Narodzenie. Zawieźcie do domu, do waszych dzieci, znajomych, młodzieży, do starszych – coś dobrego.
Pomyślmy o dobrej książce budującej ducha i intelekt. Możeciewcześniej popatrzeć w katalog księgarni wysyłkowej Splendor. Jest on dostępny także w internecie: www.splendor24.pl. Myślę, że wszystkich tytułów nie przywiozą do Torunia, ale będzie wiele z nich. Myślmy szczególnie o apostolstwie. Trzeba budować człowieka: budować jego intelekt, budować jego charakter, budować ducha. I tu ważna rolę odgrywa właśnie książka – dobra książka, religijna książka, może także książka o Polsce.
W przeddzień naszej uroczystości od godz. 6.00 do 22.00 otwarte będzie nasze sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II – wotum wdzięczności Rodziny Radia Maryja, Polski Jana Pawła II – za tego największego z rodu Słowian.
Zapraszamy także od godz. 6.00 rano, w dzień naszej uroczystości, do tej świątyni. Zobaczcie wszystko, tam jest i Kaplica Adoracji, można klęknąć na chwilę w ciszy, cały czas wystawiony jest Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie.brawo 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

polski

Lekcja 9. Epos antyczny – fragmenty Iliady i Odysei . Poematy Iliada i Odyseja zostały spisane w IX bądź VIII w.p.n.e. Ta niedokładna data to punkt graniczny w dziejach kultury europejskiej – symboliczny dzień „narodzin” literatury – początek rozwoju rodzajów i gatunków literackich. Przekazane przez Homera historie prawdopodobnie istniały już wcześniej w formie ustnej. Pieśni o bogach i bohaterach spod Troi wykonywali wędrowni śpiewacy – aojdowie. Ostatni z nich – Homer – to zarazem pierwszy znany z imienia twórca, któremu przypisuje się autorstwo obu eposów. Ten pogląd podziela jednak tylko część badaczy, do dziś wśród naukowców widoczne są różne stanowiska dotyczące tej kwestii. Brakuje dokumentów przedstawiających życie Homera, a nawet takich, które dowodziłby jego realnemu istnieniu. W starożytnej Grecji istniały jedynie legendy dotyczące artysty. Według nich Homer był ślepcem, któremu bogowie odebrali wzrok, w zamian za dar tworzenia poezji. Niepewne było jego pochodzenie. Na

polski

Temat :co może mały człowiek? Kohelet o ludzkim życiu. Kohelet – mędrzec – rozmyśla o ludzkim życiu i o prawie, któremu wszystko podlega – o PRZEMIJANIU. Dostrzega, że wszystko jest w ruchu, że wszystko w naturze się zmienia, choć z perspektywy człowieka wydaje się  niezmienne (słońce zachodzi, ale też wschodzi, rzeki płyną do morza, a ono się nie napełnia). Na tle z pozoru trwającego wiecznie świata, życie ludzkie wydaje się MARNOŚCIĄ: - jest zbyt krótkie, - nie zawsze jest skuteczny trud podejmowany   przez człowieka, - człowiek nie jest w stanie wszystkiego zrozumieć, - człowiek nie potrafi wszystkiego dostrzec - człowiek nie jest oryginalny, powiela różne schematy, - nic po człowieku nie pozostanie - poszukiwanie prawdy przysparza   nam duchowych problemów.   Z Księgi Koheleta pochodzi motyw vanitas = motyw wanitatywny, skupiony wokół rozważań na temat znikomości ludzkiego życia. Z Księgi Koheleta wywodzi się jedna z najsłynniejszych sentencji biblijnych: Marność nad mar

polski

Temat: O wieloznaczności Prometeusza. Mity greckie z biegiem czasu uległy desakralizacji – straciły swój specjalny, „boski” charakter, co wiąże się z odejściem Europejczyków od religii politeistycznych. Do dziś nie przestały być jednak jednym ze źródeł inspiracji dla twórców różnych dziedzin sztuki. Literatura europejska wciąż chętnie odwołuje się do motywów mitologicznych. Ich obecność w utworach często służy ocenie współczesnego świata i jest jednocześnie wyrazem tęsknoty za antycznymi wartościami. Proszę przeczytać mit Prometeusz Jana Parandowskiego. Prometeusz Inne podania głosiły, że człowiek jest tworem jednego z tytanów - Prometeusza, który ulepił go z gliny pomieszanej ze łzami. Duszę zaś dał mu z ognia niebieskiego, którego parę iskier ukradł z rydwanu słońca. Niedaleko miasta Panopeus pokazywano chatę z cegieł, gdzie Prometeusz ongi dokonywał swej pracy. Dokoła leżały odłamki gliniastej ziemi, a szedł z nich zapach jakby ciała ludzkiego. Były to bowiem res